Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013

Μουσιωτίτσα - Μέτσοβο (12η Αγωνιστική)

Νικηφόρα έληξε το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής για την ομάδα μας, η οποία νίκησε την ομάδα του Μετσόβου με σκορ 2-0. Στο πρώτο ημίχρονο ύστερα από ένα αναγνωριστικό παιχνίδι οι δύο ομάδες δεν ευτύχησαν την επίτευξη κάποιου τέρματος. Στην επανάληψη όμως η εικόνα του αγώνα άλλαξε τελείως, αφού ο Κένταυρος επέστρεψε βελτιωμένος από τα αποδυτήρια. Παίζοντας πιο αποφασιστικά οι ποδοσφαιριστές κέρδισαν όλες τις μονομαχίες και μπορέσαμε να ευτυχίσουμε να βάλουμε πρώτοι γκολ μετά από μία ωραία ατομική προσπάθεια του Παπαϊωάννου Κων/νου στο 50' της αναμέτρησης. Το δεύτερο γκολ της ομάδας μας επιτεύχθηκε μετά από κόρνερ του Αναγνωστόπουλου Βασίλη και στην προσπάθεια να απομακρύνουν οι αμυντικοί την μπάλα, πέτυχαν γκολ στην εστία τους. Κατά συνέπεια μεγάλη νίκη για έμας που σε συνάρτηση των άλλων αποτελεσμάτων της αγωνιστικής παραμένουμε μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Σύνθεση:  Ζώτος Νίκος, Παππάς Βασίλης, Δόσης Γ. Χρήστος, Κίτσος Σταύρος, Νικόπουλος Περικλής, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Ορφανός Λάμπρος, Γεωργάκης Κων/νος (Κίτσος Χρήστος), Νταλάκας Χαράλαμπος (Παπαϊωάννου Κων/νος), Βαζάτης Χριστόδουλος (Αναστάσης Αθανάσιος) , Δόσης Γιώργος.