Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2013

Συρράκο - Μουσιωτίτσα (17η Αγωνιστική)

Με νίκη τελείωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Β' Ερασιτεχνικής καθώς επίσης και τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για το 2013 η ομάδα μας, όπου επικράτησε πιο εύκολα, από ότι δείχνει το τελικό σκορ με 2-3 απέναντι στην ομάδα του Συρράκου. Παίζοντας αποφασιστικά από την αρχή του παιχνιδιού και δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ ευτυχήσαμε να προηγηθούμε νωρίς και να διατηρήσουμε την υπεροχή μας χωρίς να κινδυνεύσουμε σε κανένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου. Μετά την ανάπαυλα δεν παρουσιαστήκαμε σοβαροί στην τελική προσπάθεια και δώσαμε την ευκαιρία στην ομάδα του Συρράκου να μειώσει δύο φόρες στο σκορ όμως αντιδράσαμε σωστά και δεν επήλθε η ανατροπή του παιχνιδιού. Τα γκολ για την ομάδα επιτεύχθηκαν όλα στο πρώτο ημίχρονο από πολύ όμορφες ομαδικές προσπάθειες και εξαιρετικά τελειώματα. Τα γκολ σημείωσαν οι Παπαϊωάννου Κων/νος, Παππάς Βασίλειος και Ορφανός Λάμπρος.
   Σύνθεση:  Σήτος Χρήστος, Κίτσος Σταύρος, Δόσης Γ. Χρήστος, Νικόπουλος Περικλής, Μπίντος Ιωάννης, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Γεωργάκης Κων/νος, Βαζάτης Χριστόδουλος, Παπαϊωάννου Κων/νος (Αναστάσης Αθανάσιος)Παππάς Βασίλης, Ορφανός Λάμπρος.