Σάββατο 8 Μαρτίου 2014

Ολυμπιακός Βοτανικού - Μουσιωτίτσα (26η Αγωνιστική)

Σπουδαίο αποτέλεσμα και εκπληκτική εμφάνιση για την ομάδα μας στον αγώνα της Κυριακής, που αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Βοτανικού και επικράτησε με 1-4. Έχοντας σε πολύ καλή ημέρα όλους του ποδοσφαιριστές έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και δεν είχε κανένα πρόβλημα καθ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, μολονότι η αντίπαλη ομάδα προηγήθηκε, καταφέραμε να ισοφαρίσουμε νωρίς, και να πάμε στο ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 1-2. Στην επανάληψη δεν χρειάστηκε μεγάλη προσπάθεια στην διατήρηση του σκορ επειδή οι ομάδες είχαν μεγάλη διαφορά στην ποιότητα τους και για αυτό το λόγο σημειώθηκαν ακόμη δύο τέρματα και σωρεία χαμένων ευκαιριών, από τον Κένταυρο. Με αυτό το μεγάλο σε σημασία αποτέλεσμα η ομάδα μας συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, μαζί με τους Λογγάδες και Χουλιαράδες, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 64 βαθμούς. Τα γκολ σημείωσαν οι: Δόσης Χ. Χρήστος(2), Ορφανός Λάμπρος και Δόσης Γεώργιος.

Σύνθεση: Ζώτος Νίκος, Δόσης Γ. Χρήστος, Κοσμάς Νεκτάριος, Κίτσος Σταύρος, Κίτσος Χρήστος (Τσανάκας Παναγιώτης), Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Νικόπουλος Περικλής, Δόσης Γεώργιος, Δόσης Χ. Χρήστος, Παππάς Βασίλης (Τόμτσον Δημήτριος), Ορφανός Λάμπρος.