Πέμπτη 27 Μαρτίου 2014

Μέτσοβο - Μουσιωτίτσα (29η Αγωνιστική)

Σπουδαία νίκη για την ομάδα μας η οποία φιλοξενήθηκε χτες στο Μέτσοβο. Απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο και πάντα αξιόμαχο αντίπαλο, όπως είναι η ομάδα του Μετσόβου, νικήσαμε εύκολα και κάναμε μία πειστική εμφάνιση, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όπου σκοράραμε τέσσερις φορές και το σκορ διαμορφώθηκε 0-4. Παιχνίδι κέντρου το πρώτο μέρος με κάποιες προσπάθειες και για τις δύο ομάδες χωρίς κάποια επίτευξη τέρματος για τα δύο ποδοσφαιρικά σωματεία όπου οι ποδοσφαιριστές αναλώνονταν κυρίως σε προσωπικές μονομαχίες στο κέντρο του γηπέδου. Τα πράγματα  όμως άλλαξαν άρδην με την αρχή της επανάληψης εφόσον μπήκαμε αποφασιστικά και προηγηθήκαμε νωρίς στο παιχνίδι με διαφορά δύο τερμάτων τα οποία επιτεύχθηκαν από τον Δόση Χ. Χρήστο. Επίσης το σκορ διεύρυναν ο Δόσης Γεώργιος και ο Ορφανός Λάμπρος μετά από όμορφες συνεργασίες. Με αυτό το θετικό αποτέλεσμα φτάσαμε του 73 βαθμούς και συνεχίζουμε να οδηγούμε την κούρσα του πρωταθλήματος μαζί με τους Χουλιαράδες και Λογγάδες.

Σύνθεση: Ζώτος Νίκος, Δόσης Γ. Χρήστος, Κοσμάς Νεκτάριος, Κίτσος Σταύρος (Γεωργάκης Κων/νος), Κίτσος Χρήστος (Δόσης Χ. Χρήστος), Νικόπουλος Περικλής, Βαζάτης Χριστόδουλος, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Δόσης Γεώργιος (Τσανάκας Παναγιώτης), Παππάς Βασίλης, Ορφανός Λάμπρος.