Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014

Αμέρο Μηλέας - Μουσιωτίτσα (1η Αγωνιστική)

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της για το φετινό πρωτάθλημα ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας όπου και επικράτησε με σκορ 1-4 στη Μηλέα Μετσόβου. Δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο και για αυτό πήγε ισόπαλος χωρίς τέρματα στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη όμως τα πράγματα άλλαξαν άρδην και με τέσσερα πανέμορφα τέρματα από ομαδικές προσπάθειες κέρδισε χωρίς να δυσκολευτεί. Τα γκολ σημείωσαν οι: Λάμπρος Ορφανός, Χρήστος Κίτσος, Κων/νος Παπαϊωάννου και Λαλάι Τζουλιάν.
   Για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Δευτέρα στα γραφεία της ΕΠΣΗΠ ο Κένταυρος Μουσιωτίτσας θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ παιχνίδι την ομάδα του Περάματος εκτός έδρας την Τετάρτη 17/9/14 στις 16:00.
   Σύνθεση: Κλήμης Νικόλαος, Νικόπουλος Περικλής, Δόσης Γρ. Χρήστος (Κίτσος Σταύρος), Δόσης Γ. Χρήστος, Αναγνωστόπουλος Βασίλειος, Παππάς Βασίλειος (Δόσης Χ. Χρήστος), Βαζάτης Χριστόδουλος (Λαλάι Τζουλιάν), Ορφανός Λάμπρος, Κίτσος Χρήστος, Παπαϊωάννου Κων/νος.